مشاوره
مشاوره استارلیدی

 

مشاوره رنگ کردن مو

 

 

 مقدار مناسبی از رنگ موی دلخواه (بسته به اندازه مو فرد) را در کاسه غیرفلزی ریخته سپس 1.5 برابر کرم رنگ، اکسیدان مناسب استارلیدی را به آن اضافه کرده و با هم مخلوط کنید. پس از آن کرم بدست آمده را با استفاده از یک قلم موی رنگ به موهای خود بمالید. 

برای رسیدن به رنگ دلخواه همانند کاتالوگ باید به این مورد دقت کرد که رنگ مو تحت تاثیر چندین عامل است که باید آنها را کنترل نمود :

 

مقدار اکسیدان انتخاب پایه مناسب موطول مدت رنگ زدن مو استفاده از اکسیدان مناسب رنگ پایه ای موهای فرد
برای رنگ نمودن مو می بایست کرم رنگ مو را با اکسیدان ترکیب نمود. نسبت ترکیب این دو ماده در رنگ شرکتهای مختلف به دلیل متفاوت بودن فرمول و مواد تشکیل دهنده رنگ موی آنها با یکدیگر متفاوت است. در رنگ موی استار لیدی این نسبت 1 به 1/5 است. به این ترتیب که اگر 120 میل از رنگ موی استارلیدی در کاسه ریخته شود، می بایست 180 میل از اکسیدان مناسب استفاده شود. هر چه میزان مصرف اکسیدان از این مقدار کمتر باشد، رنگ به دست آمده تیره تر از رنگ کاتالوگ و بعکس هرچه این مقدار بیشتر باشد رنگ حاصله روشن تر خواهد بود.
عدد سمت چپ قبل از اعشار هر شماره رنگی، نشاندهنده پایه مناسب مو فرد برای رسیدن به رنگ مشابه کاتالوگ می باشد. به عنوان مثال هنگامی که مصرف کننده رنگ موی 7/40 را انتخاب می کند برای رسیدن به رنگ مشابه کاتالوگ، می بایست پایه موی فرد به پایه 7 برسد. به عبارتی این رنگ بر روی موی پایه 7 دکلره، رنگ موی مشابه کاتالوگ را خوهد داشت. در صورت بالا بودن پایه موی فرد(به عنوان مثال 8 یا 9)، رنگ به دست آمده کم رنگ تر از رنگ کاتالوگ خواهد شد و بالعکس در صورت پایین بودن پایه موی فرد، رنگ بدست آمده تیره تر خواهد شد. لذا در صورتی که فردی با موهای خرمایی تیره (پایه 2یا 3) از رنگ موی 7.0 استفاده نماید به رنگ 5.0 خواهد رسید. چرا که پایه موی فرد تیره تر از پایه مناسب برای رسیدن به رنگ مورد استفاده می باشد.
رنگ موهای استارلیدی به گونه ای فرموله شده اند که در صورت استفاده از این رنگ ها بر روی موی دکلره شده، می بایست حداکثر 30 دقیقه ایست ترکیب رنگ و اکسیدان را بر روی موهای خود داشته و سپس شستشو نماید. اما در صورت استفاده بر روی موهای طبیعی این مدت به 50 دقیقه تا 1 ساعت افزایش می یابد. در صورتی که مدت تماس رنگ مو با موهای دکلره بیش از 30 دقیقه باشد، رنگ موی بدست آمده تیره تر از کاتالوگ خواهد شد.
اکسیدان مناسب برای رنگ کردن موهای دکلره 6 درصد و برای موهای طبیعی 9 درصد می باشد. در صورت استفاده از اکسیدان با درصد بالاتر، رنگ بدست آمده روشن تر از کاتالوگ بوده و بالعکس در صورت استفاده از اکسیدان ضعیف تر، رنگ بدست آمده تیره تر خواهد شد.
رنگ فعلی موهای فرد نیز در رنگ بدست آمده موثر خواهد بود. چرا که در هنگام رنگ کردن، عملا رنگ فعلی موهای فرد از کورتکس مو خارج نشده و تنها رنگ دیگری به آن اضافه می شود لذا رنگ بدست آمده ترکیبی از رنگ فعلی موی های فرد با طیف رنگی کرم رنگ موی مورد استفاده خواهد بود. به عنوان مثال اگر فرد رنگ موی 7/40 را بر روی موی دکلره پایه 7 بدون رنگ با رعایت تمام موارد فوق الذکر نماید رنگ همانند کاتالوگ را بدست خواهد آورد اما در صورتی که رنگ موی فعلی فرد زیتونی پایه 7 باشد، رنگ بدست آمده قهوه ای روشن پایه 7 خواهد بود چرا که زیتونی موجود در کوتکس موی فرد باعث خنثی شدن رنگ مسی شماره 7/40 شده و آن را به رنگ قهوه ای تبدیل خواهد نمود.

 

 

 

سوالات متداول

 

 

رنگ موهای من همانند کاتالوگ در نیامده دلیلش چیست؟

رنگ موهای من همانند کاتالوگ در نیامده دلیلش چیست؟

برای رسیدن به رنگ دلخواه همانند کاتالوگ باید به این مورد دقت کرد که رنگ مو تحت تاثیر مقدار و نوع اکسیدان مصرفی، رنگ و پایه موی فرد و طول مدت رنگ کردن. برای رسیدن به رنگ دلخواه و مشابه کاتالوگ بهتر است به بخش «مشاوره رنگ کردن مو» رجوع شود. از چه اکسیدانی برای رنگ کردن موهای خود استفاده نماییم؟استارلیدی 4 اکسیدان مختلف وجود دارد که هر یک برای مصرف خاصی مناسب میباشد : اکسیدان 0.5 یا 3 درصد: استفاده از این نوع اکسیدان بسیار کم بوده و تنها برای موهای حساس و آسیب دیده مناسب میباشد. همچنین از این اکسیدان برای پوشش سفیدی موهای بسیار ضخیم و مقاوم در برابر رنگ کردن استقاده میشود. باید به این نکته نیز توجه داشت که رنگ حاصل از استفاده از اکسیدان 3درصد تیره تر نسبت به استفاده از سایر اکسیدانها خواهد بود. اکسیدان 1 یا 6درصد: از این نوع اکسیدان برای رنگ کردن موهای دکلره شده و نیز رنگ کردن موهای سفید استفاده میشود. در صورت استفاده از اکسیدان 6درصد برای رنگ کردن موهای طبیعی، رنگ مو در حدود 1 پایه تیره تر از حالت استفاده از اکسیدان 9درصد خواهد بود اما نفوذ رنگ در این حالت بیشتر بوده و درنتیجه موهای سفید که مقاومت زیادی برای رنگ شدن از خود نشان میدهند در این حالت بهتر رنگ میگیرند. اکسیدان 2 یا 9درصد: این اکسدان مناسب رنگ کردن موهای طبیعی می باشد. در صورت استفاده از این اکسیدان برای رنگ کردن موهای دکلره، رنگ بدست آمدخ روشن تر از انتظار خواهد بود. اکسیدان 3 یا 12درصد: از این اکسیدان عمدتا برای دکلره کردن مو استفاده میشود. اما در صورتی که از اکسیدان 12درصد برای رنگ کردن موهای طبیعی استفاده شود، رنگ بدست آمده روشن تر از حالتی خواهد بود که فرد از اکسیدان 9 درصد استفاده نماید.

 

چه مقدار اکسیدان برای رنگ کردن مو لازم است؟

چه مقدار اکسیدان برای رنگ کردن مو لازم است؟

رنگ موهای استارلیدی به گونه ای فرموله شده اند که می بایست 1.5 برابر رنگ استفاده شده، اکسیدان به آن اضافه نمود. در صورتی که اکسیدان کمتر از این مقدار استفاده شود، رنگ بدست آمده تیره تر بوده و در بالعکس در صورت استفاده بیشتر از این مقدار رنگ روشنتر خواهد بود. اما برای رسیدن به رنگ متناسب با کاتالوگ بهتر است 1.5 برابر رنگ های استارلیدی از اکسیدان مناسب استفاده شود.

 

مقدار ماندگاری رنگ های فانتزی چقدر است؟

مقدار ماندگاری رنگ های فانتزی چقدر است؟

رنگهای فانتزی همانند گروه مسی، قرمز، صورتی و سایر رنگهای فانتزی ماندگاری پایین تری نسبت به سایر رنگها داشته و در حدود 2 هفته میباشد. پس از این مدت طیف اصلی رنگ تغییر یافته و کم رنگتر خواهد شد.

 

چگونه موهای خود را رنگ کنیم تا موهای سفیدمان کاملا پوشش داده شوند؟

چگونه موهای خود را رنگ کنیم تا موهای سفیدمان کاملا پوشش داده شوند؟

موهای سفید معمولا ضخیم تر از موهای طبیعی بوده و در برابر رنگ شدن مقاوم می باشند لذا می بایست برای پوشش کامل موهای سفید از اکسیدان های ضعیف تر استفاده نمود. معمولا برای رنگ کردن موهای سفید اکسیدان شماره 1 یا 6% مناسب میباشد. اما در صورتی که تار موهای فرد بسیار ضخیم و مقاوم باشند حتی بهتر است از اکسیدان 0.5 یا 3% استفاده شود.
همچنین باید به این نکته نیز توجه داشت که پوشش دادن موهای سفید با رنگهای پایه بالا (روشن) دشوار است و معمولا برای رنگ کردن موهای سفید بهتر است از رنگهای تیره با اکسیدان ضعیف استفاده شود.

 

چگونه میتوان با وجود موی سفید در میان موهای خود به رنگ یکدستی دست پیدا کرد؟

چگونه میتوان با وجود موی سفید در میان موهای خود به رنگ یکدستی دست پیدا کرد؟

با توجه به اینکه معمولا رنگ پذیری موهای سفید و سایر موهای فرد به یک اندازه نیست لذا بهتر است برای بدست آوردن رنگ یکدست هنگامی که فرد موی سفید در میان موهای طبیعی خود دارد از 2 کاسه متفاوت خمیر رنگ مو و اکسیدان استفاده شود. به این ترتیب که می بایست در یک کاسه مقداری از کرم رنگ موی دلخواه را با اکسیدان 6 یا 3 درصد (به تناسب ضخامت موی فرد) و در کاسه دیگری رنگ را با اکسیدان 2 یا 9درصد ترکیب نمود. سپس از کرمی که در آن از اکسیدان پایین تر استفاده شده برای رنگ کردن موهای سفید استفاده کرده و از کرم کاسه دیگر برای رنگ کردن سایر بخشهای سر استفاده شود. 

 

چرا نتایج یکسانی از مصرف رنگ هایی با طیفهای قرمز در افراد مختلف بدست نمیآید؟

چرا نتایج یکسانی از مصرف رنگ هایی با طیفهای قرمز در افراد مختلف بدست نمیآید؟

همواره رنگ حاصل از فرایند رنگ امیزی موی سر تحت تاثیر رنگ و پایه موی افراد می باشد لذا استفاده از یک رنگ موی یکسان نتایج ییکسانی را در افراد مختلف نخواهد داشت. این اصل در رنگهای با طیف قرمز نیز صادق است. به عنوان مثال در صورتی که فردی که دارای مویی با طیف سبز یا دودی میباشد از رنگ ماهاگونی استفاده نماید، رنگ حاصل طیف قرمزی کمتری داشته و بیشتر متمایل به رنگ فندقی خواهد بود و این درحالی است که در صورت استفاده از این رنگ در طیف موهایی که دارای رنگ دانه های قرمز باشد، رنگ حاصله طیف قرمز بیشتر و مشهودی خواهد داشت.

 

برخی مواقع هنگام استفاده از پودر دکلره، پودر آب می اندازد، دلیلش چیست؟

برخی مواقع هنگام استفاده از پودر دکلره، پودر آب می اندازد، دلیلش چیست؟

این مشکل به طور خیلی معدود و در شرایط خیلی خاص ممکن است حادث شود که به دو دلیل ذیل خواهد بود:
الف) جنس مو: با توجه به اینکه جنس موی افراد با یکدیگر متفاوت است لذا قابل پیش بینی است که نتیجه متفاوتی در فرایند رنگ کردن و دکلره کردن موهای افراد بدست آید. در موارد بسیار معدودی مشاهده میشود که در هنگام دکلره کردن، آب در پودر دیده می شود اما این آب تاثیری بر نتیجه دکلره کردن نخواهد داشت لذا نگران کننده نیست.
ب) استفاده از اکسیدان زیاد: در صورت استفاده زیاد و خارج از تناسب از اکسیدان در تولید خمیر دکلره، آب در پودر دکلره مشاهده خواهد شد.

 

چگونه می توان قرمزی موها را گرفت؟

چگونه می توان قرمزی موها را گرفت؟

برای گرفتن رنگ قرمز موها باید از طیفهای زیتونی، دودی و خاکستری استفاده کرد.

 

چگونه میتوان زردی و یا رنگ نارنجی موها را از بین برد؟

چگونه میتوان زردی و یا رنگ نارنجی موها را از بین برد؟

برای از بین بردن رنگ نارنجی و زردی موها میبایست از رنگ مو با طیفهای بنفش استفاده کرد.

 

 

رنگهای ترکیبی